Opadający owal twarzy

Opadający owal twarzy jest naturalną reakcją skóry na zachodzące w organizmie procesy starzenia się. Nasza skóra wraz z wiekiem staje się wiotka, a owal twarzy traci charakterystyczny młodzieńczy kształt „odwróconego trójkąta”. W okolicach brody i szyi tworzą się fałdy skórne, czyli tzw. „chomiki”, a twarz nabiera smutnego i zmęczonego wyrazu.

Medycyna estetyczna dysponuje obecnie dużym wachlarzem zabiegów ujędrniających i poprawiających napięcie zwiotczałych partii ciała. Klinika Zakrzewscy oferuje pacjentom szereg zabiegów nieinwazyjnych oraz małoinwazyjnych, które skutecznie zmniejszają oznaki starzenia się, poprawiają strukturę i napięcie skóry i przywracają twarzy jej młodzieńczy wygląd.

Dlaczego z wiekiem opada owal twarzy?

Mniej więcej po trzydziestym roku życia rozpoczyna się naturalny proces utraty elastyny i kolagenu w skórze właściwej, które są odpowiedzialne za prawidłowe napięcie i elastyczność skóry. W konsekwencji skóra staje się mało sprężysta i wiotka, policzki opadają, a owal twarzy wydłuża się nabierając smutnego i poważnego wyglądu.

Poziom kolagenu i elastyny zmniejsza się także pod wpływem takich czynników jak: ekspozycja skóry na promieniowanie UV, zanieczyszczenia środowiska, dym papierosowy, nieprawidłowa dieta czy nadmierne spożywanie alkoholu.

Owal twarzy może opaść również w wyniku szybkiej utraty wagi.

Zabiegi przywracające młodzieńczy owal twarzy

W przypadku niewielkiego zwiotczenia skóry twarzy można zastosować domowe sposoby na poprawę jej napięcia takie jak:

  1. Ćwiczenia mięśni twarzy, które mogą zmniejszyć obwisłość skóry wokół podbródka, policzków i gardła. Aby ćwiczenia przyniosły efekty należy wykonywać je codziennie przez dłuższy czas.
  2. Doustne suplementy diety, zawierające kolagen i kwas hialuronowy.
  3. Kremy, balsamy i serum zawierające retinol, który pobudza produkcję kolagenu w skórze.
  4. Odpowiedni styl życia, czyli picie dużej ilości wody w ciągu dnia, aby utrzymać prawidłowe nawilżenie organizmu, stosowanie kremów przeciwsłonecznych, eliminacja szkodliwych nawyków takich jak palenie czy picie alkoholu.

W przypadku, gdy skóra wyraźnie straciła jędrność, a policzki opadły, warto skorzystać z terapii ujędrniających skórę oferowanych w gabinetach medycyny estetycznej.

Nieinwazyjne i minimalnie inwazyjne zabiegi, które poprawiają napięcie i elastyczność obwisłej skóry obejmują m.in.

  1. Terapię laserową, która pobudza produkcję kolagenu i poprawia koloryt skóry.
  2. Laserowy lifting twarzy, który odnawia powierzchnię skóry usuwając jej górne warstwy, a także przesyła ciepło do głębszych warstw skóry pobudzając tym samym intensywną produkcje kolagenu. Lifting laserowy jest zabiegiem bardziej inwazyjnym niż terapia laserowa i wymaga zwykle krótkiego okresu rekonwalescencji.
  3. Terapię ultradźwiękami mikrofokusowymi, która także pobudza produkcję kolagenu w skórze właściwej poprzez podgrzanie tkanek. Pozytywne efekty są zwykle widoczne po kilku miesiącach od ostatniego zabiegu.

Poprawę napięcia skóry i przywrócenie naturalnego owalu twarzy uzyskuje się również w wyniku chirurgicznego liftingu twarzy. Lifting twarzy związany jest z dłuższym okresem rekonwalescencji i ryzykiem skutków ubocznych po operacji.

Zabiegi podnoszące owal twarzy w Klinice Zakrzewscy

Klinika Zakrzewscy oferuje indywidualnie dobrane do potrzeb pacjenta zabiegi z zakresu medycyny estetycznej, które zwalczają oznaki starzenia się skóry. Zabiegi nieinwazyjne oraz małoinwazyjne sprawiają, że wzrasta produkcja kolagenu i elastyny w skórze właściwej, a owal twarzy odzyskuje młodzieńczy, naturalny wygląd.

Zabiegi na opadający owal twarzy w ofercie Kliniki Zakrzewscy:

  1. Lifting volumetryczny – terapia, która wykorzystuje usieciowany kwas hialuronowy do uniesienia opadających tkanek
  2. Terapia ultradźwiękami mikrofokusowymi – stymulują tworzenie się nowych włókien kolagenowych. Efektem terapii jest bardziej zregenerowana, jędrniejsza i młodsza skóra.
  3. Laserowy lifting twarzy, wykorzystujący światło podczerwone NIR oraz laser frakcyjny. Wiązka świetlna stymuluje fibroblasty do intensywnej produkcji kolagenu i elastyny, co pozytywnie wpływa na jędrność skóry
  4. Hydroksypatyt wapnia – preparat wypełnia zmarszczki i stymuluje skórę do produkcji nowych włókien kolagenowych. Efekty zabiegu są zauważalne szybko po zabiegu i utrzymują się przez długi czas.
  5. Mezoterapia igłowa – małoinwazyjny zabieg, polegający na iniekcji preparatu na bazie kwasu hialuronowego, wzbogaconego substancjami o działaniu nawilżającym i antyoksydacyjnym. Efektem zabiegu jest odżywienie i rewitalizacja skóry, która staje się bardziej jędrna i napięta.
  6. Zabieg masażu podciśnieniowego  – pobudzenie skóry do produkcji kolagenu za pomocą masażu twarzy. Efektem zabiegu jest poprawa jędrności i gęstości skóry, a w konsekwencji uniesienie owalu twarzy.
  7. Fala uderzeniowa – nieinwazyjny zabieg, wykorzystujący fale akustyczne i wibracyjne, które poprawiają metabolizm komórkowy i stymulują powstawanie nowych naczyń krwionośnych. Efektem terapii jest bardziej elastyczna skóra, mniej widoczne zmarszczki oraz lepsza kondycja cery. 

Zabiegi poprawiające owal twarzy poprzedza konsultacja lekarska, w trakcie której lekarz poznaje potrzeby pacjenta i wspólnie ustala plan zabiegów. W czasie terapii stan pacjenta jest stale monitorowany tak, aby można było szybko ocenić efekty wdrożonej formy terapii.

W Klinice Zakrzewscy pacjenci mogą skorzystać także z zabiegów ujędrniających na inne partie ciała, m.in. poprawić napięcie opadających kącików ust czy usunąć podwójny podbródek. 

Więcej na temat metod zapobiegających oraz opóźniających starzenie się skóry przeczytasz w artykułach:

Jeśli potrzebujesz skutecznej terapii podnoszącej opadający owal twarzy lub niepokoi Cię stan twojej skóry, możesz skorzystać z konsultacji z lekarzem i profesjonalnych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej.


Umów wizytę


Wyślij wiadomość
TOP