Opadające kąciki ust

Opadające kąciki ust wynikają z naturalnych procesów starzenia się skóry. W wyniku utraty jędrności i odpowiedniego nawilżenia usta tracą swoją objętość, zmieniają barwę oraz kształt. Opadające kąciki ust sprawiają, że twarz wydaje się starsza niż jest w rzeczywistości.

Utrata świeżości i elastyczności cery dla niektórych osób, szczególnie kobiet, może stanowić poważny defekt estetyczny. Pomóc w niwelacji mogą zabiegi, jednak rekomendujemy, aby zacząć od akceptacji, a zabiegom poddawać się tylko po uprzedniej konsultacji lekarskiej.

Dlaczego wraz z wiekiem opadają kąciki ust?

Po przekroczeniu 30 roku życia w skórze właściwej rozpoczynają się niekorzystne dla wyglądu naszej cery procesy. Redukcja podskórnej tkanki tłuszczowej, a także spadek ilości kolagenu i kwasu hialuronowego sprawiają, że skóra stopniowo traci jędrność i elastyczność. Wiotka skóra na policzkach i wokół ust powoduje opadnięcie kącików ust oraz całego owalu twarzy. Proces ten pogłębia się w kolejnych latach życia.

Istotny wpływ na szybkość utraty kolagenu i kwasu hialuronowego w skórze mają również takie czynniki jak ekspozycja skóry na promieniowanie UV, zanieczyszczenie powietrza, dym papierosowy, nieodpowiednia dieta oraz nadmierne spożywanie alkoholu. Ponadto gwałtowne zwiotczenie skóry twarzy może wystąpić także u osób, które szybko straciły dużo kilogramów.

Jak wpłynąć na napięcie opadających kącików ust?

O ile zaleci to lekarz, stosuje się m.in. iniekcje z kwasu hialuronowego lub toksyny botulinowej. Inne metody to dermabrazja, peelingi chemiczne czy odnawianie powierzchni skóry laserem.

Większość osób może bezpiecznie poddać się zabiegom poprawiającym jędrność i napięcie skóry wokół ust. Jednak w przypadku zabiegów inwazyjnych przeciwskazaniem są ciąża, infekcje skóry oraz niektóre leki. Przed zabiegiem ingerującym w głębsze warstwy skóry warto zasięgnąć porady lekarza medycyny estetycznej.

Podnoszenie kącików ust - zabiegi

Zabiegi ujędrniające skórę wykonywane przez lekarza dermatologa:

  1. Modelowanie ust, czyli iniekcje z kwasu hialuronowego, wpływające na nawilżenie i jędrność.
  2. Mezoterapia igłowa, która ma wpływać na poziom nawilżenia.
  3. Volumetria, czyli lifting wolumetryczny.
  4. Toksyna botulinowa

W naszej Klinice wszystkie zabiegi poprzedza konsultacja lekarska, w trakcie której lekarz wspólnie z pacjentem ustala optymalny zakres zabiegów. W trakcie terapii anti-aging stan skóry pacjenta jest stale monitorowany tak, aby na bieżąco oceniać efektywność zabiegów ujędrniających.

Na naszej stronie sprawdzisz także informacje o innych zabiegach, takich jak:

Artykuły:


Umów wizytę


Wyślij wiadomość
TOP