Leczenie problemów naczyniowych
Skórne problemy naczyniowe dotykają tysięcy pacjentów. Uszkodzone naczynia krwionośne rozszerzają się, stają się widoczne, a w konsekwencji prowadzą do pojawienia się nieestetycznych „pajączków”, zasinienia, a nawet wybroczyn. Postęp medyczny umożliwił precyzyjną diagnostykę, ale dopiero rozwój zaawansowanej technologii laserowej pozwolił na skuteczne leczenie widocznie rozszerzonych naczyń. Nie jest to oczywiście jedyna metoda i w celu doboru najlepszej rekomendujemy konsultację z wybranym lekarzem.
Czym jest laser naczyniowy?
Laser naczyniowy to rozwiązanie dedykowane zabiegom z zakresu zmian naczyniowych. Urządzenie może posiadać m.in. specjalistyczną głowicę chłodzącą, która ma wpływać na komfort pacjenta.
Dla kogo zabieg?
Laserowe usuwanie naczynek to metoda, która może mieć zastosowanie w następujących przypadkach:
- Widoczne naczynka na twarzy (szczególnie w okolicy skrzydełek nosa)
- Rumień
- Teleangiektazje
- Unaczynione blizny
- Poszerzone naczynia na kończynach dolnych
- Wrodzone malformacje naczyniowe
- Naczyniaki
Kwalifikację do zabiegu zawsze przeprowadza jednak lekarz.
Na czym polega zabieg zamykania naczynek?
Podczas zabiegu laserowego usuwania naczynek dochodzi do reakcji fototermolizy. Krew obecna w naczyniach wybiórczo wychwytuje promieniowanie lasera w większym stopniu niż otaczające tkanki. Wskutek tego dochodzi do gwałtownego podgrzania naczynka i jego nieodwracalnego zniszczenia i wchłonięcia.
Jak szybko widoczne będą efekty?
Naczynia zwykle ulegają pełnemu wchłonięciu po okresie 8 – 12 tygodni. W przypadku naczynek żylnych na twarzy zwykle jest to około 2 tygodni. Czas, po którym pojawiają się efekty należy jednak omówić ze swoim lekarzem.
Jakie są przeciwwskazania do wykonania zabiegu?
- Skóra opalona
- Aktywna opryszczka i zmiany ropne na skórze w miejscu wykonania zabiegu
- Tendencje do powstawania bliznowców
- Okres ciąży i karmienia piersią
Efekty przed i po zabiegu
Zdjęcia powyżej ukazują efekty zabiegów u konkretnych pacjentów. Efekt zabiegu może się różnić w zależności od indywidualnych cech pacjenta, liczby powtórzeń zabiegu, stosowania się pacjenta do zaleceń pozabiegowych oraz umiejętności i doświadczenia osoby przeprowadzającej zabieg.
Umów wizytę