Trądzik młodzieńczy

Trądzik to choroba o przewlekłym, nawrotowym charakterze. Trądzik nie zawsze jest chorobą, która mija wraz z okresem dojrzewania. Często dotyczy także osób dorosłych i pojawia się nie tylko na twarzy, ale także skórze pleców i klatki piersiowej. Trądzik młodzieńczy jest chorobą skóry i jeśli chcemy z nim walczyć musimy działać we współpracy z lekarzem dermatologiem. Leczenie trądziku jest procesem, na który składa się wiele czynników.

Zapraszamy do skorzystania z naszej wiedzy i doświadczenia oraz szerokiego spektrum narzędzi, które pozwalają nam działać skutecznie i wielopłaszczyznowo.

Klinika Leczenia Trądziku zbudowana została w oparciu o ciągle doskonalone umiejętności dr n. med. Marcina Zakrzewskiego, specjalisty dermatologa, członka międzynarodowego stowarzyszenia lekarzy zajmujących się leczeniem trądziku i trądziku różowatego AARS. Dysponujemy pełnym zakresem możliwości przeprowadzenia leczenia, oferujemy pełne wsparcie i skuteczność stosowanych metod na każdym etapie terapii. Metody leczenia dobierane są w trakcie konsultacji lekarskich, podczas których, przez cały okres trwania terapii, na bieżąco monitorujemy poziom poprawy jakości skory. W procesie leczenia trądziku oprócz indywidualnie dobieranej farmakoterapii i procedur pielęgnacji skóry,  mamy możliwość stosowania szerokiego zakresu zabiegów wspomagających proces leczenia. Zespół Kliniki Leczenia Trądziku uczy także pacjentów jak dbać o cerę trądzikową i pomaga  w doborze odpowiednich kosmetyków do pielęgnacji skóry w domu, wspomagając w ten sposób postęp leczenia i podtrzymując jego efekty.

Jak leczymy trądzik pospolity?

Konsultacja lekarska

Trądzik pospolity jest chorobą skóry, która ma kilka różnych postaci takich jak: zaskórniki otwarte, zamknięte, grudki, krosty i najcięższe cysty i guzy. Każda z tych postaci powinna być leczona przez specjalistę dermatologa. Samodzielne wyciskanie zmian oraz stosowanie kosmetyków nie pomaga, a wręcz może powodować powstanie trwałych blizn i przebarwień pozapalnych. Prawidłowa terapia skóry trądzikowej nie polega jedynie na pozbyciu się widocznych objawów, ale na leczeniu, które przywróci prawidłowe funkcjonowanie skóry. Warto reagować szybko, zanim choroba znajdzie się w zaawansowanym stadium, a proces leczenia znacznie się wydłuży.

Wizyty Kontrolne

Leczenie trądziku pospolitego to proces, w trakcie którego monitorujemy postępy i odpowiednio modyfikujemy zastosowaną kurację w zależności od rodzaju zmian. Bardzo wnikliwie obserwujemy to jak skóra reaguje na wdrożone metody, aby przywrócić prawidłowe funkcjonowanie skóry potrzebnych jest kilka, a czasem nawet kilkanaście miesięcy. Tylko kompletna terapia jest gwarancją skutecznego leczenia, a nie jedynie maskowania objawów choroby.

Pacjent decydujący się na leczenie w Klinice Leczenia Trądziku wybrał właściwą drogę, ale musi uzbroić się w cierpliwość, nie może poddać się po jednej wizycie w gabinecie lekarskim. Sposób leczenia może być modyfikowany kilkukrotnie, a wszystko to dla osiągnięcia najlepszego rezultatu. Wizyty kontrolne są nieodzowne nawet wtedy kiedy widzimy już znaczną poprawę, tylko kompletna terapia chroni przed nawrotem choroby. Wizyty w Klinice Leczenia Trądziku odbywają się średnio raz w miesiącu. W trakcie konsultacji dr n med. Marcin Zakrzewski zadaje pytania, które pozwalają ustalić jak skóra zareagowała na zastosowane leczenie oraz jaki wpływ na jej stan miała  pielęgnacja domowa. Dobieramy także zabiegi gabinetowe, które doskonale uzupełnią terapię takie jak peelingi medyczne czy mikrodermabrazję medyczną. Równie istotnym elementem w walce z trądzikiem pospolitym jest pielęgnacja domowa. Doświadczenie naszego zespołu pozwoli dobrać skuteczne składniki i precyzyjnie dobrać ich stężenie dla uzyskania optymalnych efektów.

Leczenie trądziku młodzieńczego - terapia podtrzymująca

Objawy trądziku ustąpiły, ale to nie koniec walki o zdrową i piękną skórę. Naszym celem jest teraz utrzymanie osiągniętej równowagi, zapobieganie nadmiernemu przetłuszczaniu i rogowaceniu naskórka. Wystarczy odwiedzić Klinikę Leczenia Trądziku raz na kilka tygodni, aby cieszyć się gładką, promienną skórą. Pomożemy w doborze odpowiedniej pielęgnacji domowej i zalecimy serię peelingów medycznych wspomagających podtrzymanie efektów terapii.

Kryzys w trakcie terapii, czy to możliwe?

Leczenie trądziku ma swoje momenty przełomowe.  W trakcie kuracji cera oczyszcza się, a proces terapeutyczny zaplanowany jest w ten sposób, aby cały okres normalizacji funkcjonowania skóry przebiegał jak najsprawniej. Każda z opisanych sytuacji może być potencjalnie zniechęcająca, ale uwaga – po pierwsze jest absolutnie normalna, a po drugie, jest przejściowa. Zespół Kliniki Leczenia Trądziku posiada szeroki wachlarz narzędzi umożliwiający skuteczne i bezpieczne leczenie w możliwie najkrótszym czasie.

Pogorszenie – wysyp wyprysków

Pomimo rozpoczętego leczenia stan skóry ulega pogorszeniu, a trądzik młodzieńczy zaostrza się? To proces oczyszczania cery z zaskórników, zmian ropnych i stanów zapalnych. Z pomocą naszych specjalistów, odpowiednio dobranych zabiegów i pielęgnacji domowej skrócimy ten czas do absolutnego minimum.

Trądzik młodzieńczy i przesuszona skóra

Przesuszenie i podrażnienie skóry jest jednym z przejściowych etapów w intensywnej kuracji przeciwtrądzikowej. Tymczasowe przesuszenie czy zaczerwienienie skóry to dolegliwości, z którymi poradzimy sobie dobierając odpowiednią pielęgnację nawilżającą dostosowaną do potrzeb skóry trądzikowej.

Trądzik młodzieńczy – leczenie – 10 przykazań:

  1. Zawsze stosuj zalecaną dawkę leków – przesada nie jest wskazana, grubsza warstwa maści nie zadziała szybciej, może jedynie podrażnić skórę
  2. Nie przerywaj leczenia nawet jeśli widzisz znaczną poprawę – leczenie polega na poprawie funkcjonowania skóry a nie zwalczaniu objawów choroby.
  3. Nie wyciskaj – samodzielne usuwanie wyprysków może prowadzić do powstawania stanu zapalnego i tworzenia się przebarwień pozapalnych
  4. Nie przesadzaj ze słońcem – chroń skórę odpowiednio dobranym kremem z filtrem
  5. Nie zapominaj o nawilżaniu – skóra trądzikowa w trakcie leczenia dermatologicznego musi być regularnie nawilżana odpowiednio dobranymi kosmetykami
  6. Nie poddawaj się – chwilowe pogorszenie stanu skóry sygnalizuje, że proces jej oczyszczania i gojenia właśnie się rozpoczął.
  7. Postaw na łagodne, ale skuteczne oczyszczanie – odpowiednio dobrany preparat do oczyszczania twarzy stosowany dwa razy dziennie to podstawa codziennych zabiegów pielęgnacyjnych.
  8. Nie podrażniaj – unikaj ziarnistych peelingów i mycia twarzy szczoteczką, które mogą przenosić bakterie w inne miejsce i zaostrzać objawy trądziku.
  9. Kontroluj postęp leczenia – nie zaniedbuj wizyt kontrolnych umożliwiających bieżące monitorowanie postępu leczenia
  10.  Zapomnij o cudownych metodach znalezionych w Internecie – leczenie skóry trądzikowej to proces, jesteś pod fachową opieką, cierpliwości.
     

Blizny - zapobiegamy powstawaniu i leczymy pozostałości po przebytym trądziku pospolitym. Wczesne reagowanie i podjęcie odpowiednio dobranego leczenia pozwala nam nie dopuścić do powstania blizn potrądzikowych.

Klinika Leczenia Trądziku to również miejsce przeznaczone dla Pacjentów, którzy poszukują skutecznych i bezpiecznych sposobów na walkę z pozostałościami po przebytym trądziku. Nasza wiedza i doświadczenie w połączeniu z kompleksową ofertą oraz super nowoczesnym sprzętem pozwalają skutecznie leczyć blizny i zapobiegać ich powstawaniu.

Laseroterapia blizn

Dzięki laseroterapii możemy leczyć:

  • Blizny: po przebytym trądziku, pourazowych, powypadkowych, blizny po oparzeniu i pooperacyjne, w tym po cesarskim cięciu

  • Rozszerzone pory skóry

  • Rozstępy: na brzuchu, pośladkach, biodrach, ramionach, łydkach i innych partiach ciała

Zabiegi laseroterapii z zakresu leczenia blizn pobudzają skórę do głębokiej przebudowy, dzięki czemu blizny i rozstępy spłycają się, a skóra wygładza się, staje się bardziej napięta i elastyczna. W wyniku regeneracji w miejscu występowania blizny wytwarzana jest nowa, pełnowartościowa tkanka.

Zabiegi laseroterapii wymagają serii powtórzeń, ich liczba zależy od wieku blizny. Pierwsze efekty widoczne są po około 2-3 tygodniach, wtedy zaleca się powtórzenie zabiegu w celu intensyfikacji procesów przebudowy skóry.

Przeciwwskazania:

  • Opryszczka
  • Ciąża
  • Padaczka
  • Fotodermatozy
  • Przyjmowanie retinoidów
  • Przyjmowanie leków i ziół uwrażliwiających skórę na światło (nagietek, dziurawiec – należy przestać przyjmować na 2-3 tygodnie przed zabiegiem)
     

W terapii blizn potrądzikowych stosujemy także:

Przebarwienia pozapalne

Aby uniknąć powstania przebarwień pozapalnych powstających w miejscu wyprysków należy pamiętać o stosowaniu odpowiednio dobranych kremów ochronnych (z filtrem UV). Z pomocą specjalistycznych zabiegów jesteśmy też w stanie usunąć istniejące plamy potrądzikowe.

W terapii i prewencji przebarwień pozapalnych stosujemy:

  • Peelingi chemiczne
  • Terapie depigmentacyjne
  • Lasery
  • Mikronakłuwanie
  • Odpowiednio dobraną pielęgnację

Umów wizytę


*Pola obowiązkowe
Wyślij wiadomość

 

TOP