Jak wyszczuplić najbardziej problematyczne części ciała?
Proces odchudzania nie zawsze przebiega zgodnie z naszymi oczekiwaniami. Zdarza się, że efekty nie są widoczne tak szybko, jakbyśmy tego oczekiwali. Bywa i tak, że na niektórych obszarach ciała gromadzi się tzw. oporna tkanka tłuszczowa, której wyjątkowo trudno się pozbyć. Innym problemem mogą być obrzęki i gromadząca się w tkankach woda, która może dodać nawet kilka centymetrów w obwodzie... Kiedy dieta, sport i zdrowy tryb życia nie wystarczają, aby osiągnąć cel, jakim jest szczuplejsza, wymodelowana sylwetka, rozwiązaniem mogą być profesjonalne zabiegi, które nie tylko wspomagają odchudzanie, ale także pozwalają precyzyjnie skupić się na tych problematycznych miejscach, które wymagają szczególnej uwagi. Dzięki nim możemy osiągnąć wymarzone rezultaty w krótszym czasie, a dodatkowo poprawić gęstość i jędrność skóry i zredukować cellulit.
Części ciała szczególnie oporne na odchudzanie
Sport, dieta, zdrowy tryb życia – choć są podstawą pięknej sylwetki, często nie wystarczają, aby ją osiągnąć. Wiele osób, które dąży do wyszczuplenia ciała, zauważa, że zmniejszenie obwodów w niektórych miejscach jest wyjątkowo problematyczne. Do takich obszarów należą:
- Ramiona: niechciana tkanka tłuszczowa na ramionach, zwykle połączona z obwisłą skórą, potocznie nazywana jest „pelikanami”. Brak jędrności i zbyt duży obwód ramion może być związany z otyłością lub nadwagą, ale także pojawiać się wraz z upływem czasu.
- Brzuch: nieestetyczna „oponka” w okolicy brzucha występują częściej u kobiet i choć mogą być związane z naturalną budową ciała, wiele osób dąży do pozbycia się nadprogramowej tkanki tłuszczowej lub nagromadzonej wody w tej okolicy.
- Biodra: tkanka tłuszczowa w okolicy bioder najczęściej przyjmuje postać „boczków”, które mogą pojawić się u nawet bardzo szczupłych osób. „Boczki” są szczególnie oporne na odchudzanie i dotyczą zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Ta okolica jest również podatna na tworzenie się tzw. cellulitu wodnego.
- Uda: nadmiar tkanki tłuszczowej na udach może być związany z budową ciała i częściej występuje u kobiet o sylwetce gruszki, choć może dotyczyć także mężczyzn. Szczególnie oporne na odchudzanie są tak zwane „bryczesy”, czyli tłuszcz zgromadzony na zewnętrznej części ud. Zastoje limfy powodują obrzęki i potęgują efekt, który widoczny jest w postaci cellulitu.
- Pośladki: niechciana tkanka tłuszczowa w okolicy pośladków to problem, który dotyczy głównie kobiet. Nierzadko do pogorszenia wyglądu pupy przyczynia się skórka pomarańczowa i gromadzenie się wody w tkankach. Choć wydatne pośladki są obecnie pożądane, panie często dążą do ich wymodelowania i zaokrąglenia, a także wygładzenia skóry.
- Podbródek: podwójny podbródek może wynikać z budowy anatomicznej żuchwy, garbienia się lub nadwagi i dotyczy także osób o prawidłowej masie ciała. Nieestetyczny wygląd podwójnego podbródka stanowi problem dla wielu osób, a pozbycie się go przy pomocy diety i aktywnego trybu życia jest niezwykle trudne.
Nowoczesne technologie do zwalczania uporczywej tkanki tłuszczowej
Bezinwazyjne technologie mogą być dużym wsparciem w procesie wyszczuplania i modelowania ciała, szczególnie gdy połączone są z odpowiednią dietą i aktywnością fizyczną. Pomagają one nie tylko zmniejszyć obwód najbardziej problematycznych obszarów, ale także zmniejszyć widoczność cellulitu i ujędrnić skórę. Należą do nich:
Zimne mikrofale
Technologia zimnych mikrofal może być stosowana w dwóch celach, zależnych od wskazań terapeutycznych. Do redukcji opornego tłuszczu zlokalizowanego w problematycznych miejscach używa się specjalnej głowicy, która generuje fale docierające w głębsze warstwy tkanek. Oddziaływanie fal o wysokich częstotliwościach powoduje lipolizę, poprzez kontrolowane niszczenie błony komórek tłuszczowych. Uszkodzenie błony powoduje uwolnienie treści tłuszczowej komórek, która usuwana jest z organizmu poprzez naturalne procesy metaboliczne.
Zastosowanie odpowiednich protokołów zabiegowych platform generujących zimne mikrofale może przynieść dodatkowe korzyści w dążeniu do smuklejszej sylwetki. Oddziaływanie fal na płytsze warstwy skóry pozwana na intensywne ujędrnienie skóry i zmniejszenie widoczności cellulitu. Zimne mikrofale obkurczają włókna kolagenowe oraz stymulują skórę do produkcji nowego kolagenu, tym samym przyczyniając się do wygładzenia i ujędrnienia skóry.
Połączenie fali ultradźwiękowej oraz fali radiowej unipolarnej
Jest to technologia pozwalająca na zniszczenie komórek tłuszczowych na wybranym obszarze ciała. Ultradźwięki uszkadzają membranę adipocytów, prowadząc do ich rozpadu i uwolnienia zalegającego w nich tłuszczu. Tkanka tłuszczowa jest następnie naturalnie wydalana z organizmu poprzez system limfatyczny. Jest to możliwe dzięki podwyższeniu temperatury w komórkach tłuszczowych oraz zmianie ciśnień, co uszkadza błonę komórkową komórki tłuszczowej, co prowadzi do trwałego jej rozpadu.
Fala radiowa wykazuje nieco inne działanie, ponieważ wspiera napięcie, elastyczność i gęstość skóry. Pozwala na wymodelowanie problematycznych obszarów i zredukowanie opornego cellulitu. Dzięki wysokiej temperaturze skraca włókna kolagenowe i motywuje fibroblasty do syntezy nowego kolagenu. W rezultacie dochodzi do ujędrnienia skóry i zmniejszenia widoczności skórki pomarańczowej.
Połączenie fali akustycznej oraz fali wibracyjnej
Fala akustyczna zmniejsza objętość komórek tłuszczowych poprzez wprowadzanie tkanek w harmoniczne drgania, co skutkuje ich naprzemiennym kurczeniem się i rozciąganiem, które sprzyjają szybszej przemianie materii. Fala wibracyjna stymuluje metabolizm komórkowy, przez co również przyczynia się do modelowania ciała oraz pobudza powstawanie nowych naczyń krwionośnych. Połączenie tych technologii pozwala na poprawę krążenia krwi i limfy, wygładzenie oraz napięcie skóry, a także na zmniejszenia problemu skórki pomarańczowej.
W efekcie połączenie fali akustycznej i wibracyjnej umożliwia zmniejszenie obwodu leczonych części ciała oraz poprawę jakości skóry poprzez wsparcie produkcji komórek macierzystych i kolagenu.
Masaż podciśnieniowy
Mechaniczna stymulacja skóry za pomocą specjalnie zaprojektowanej głowicy naturalnie aktywuje metabolizm komórek oraz intensyfikuje mikrokrążenie krwi i limfy. Masaż podciśnieniowy pobudza organizm do przyspieszenia metabolizmu komórek, a także redukuje obrzęki, dzięki czemu wykorzystywany jest w modelowaniu ciała i wyszczuplaniu jego wybranych obszarów. Intensywna stymulacja skóry przyczynia się także do poprawy jej jakości – jędrności, gęstości i kolorytu.
Bezinwazyjne technologie mogą stanowić duże wsparcie i uzupełnienie procesu odchudzania szczególnie dla osób, które doświadczają miejscowo nagromadzonej tkanki tłuszczowej w problematycznych miejscach lub chcą intensyfikować efekty wdrożonej diety i treningów. Indywidualnie dopasowany plan zabiegowy oparty na synergii działania kilku platform zabiegowych to rozwiązanie, które swoją skuteczność w działaniu zawdzięcza nie tylko innowacyjnym technologiom, ale także nakierowaniu na cel zdefiniowany przez Pacjenta.