Piękniejsza pupa z Kliniką Zakrzewscy
24/03/2022 zabiegi na ciało

Piękniejsza pupa z Kliniką Zakrzewscy

Choć budowa naszych ciał jest w dużej mierze niezależna od nas, na wiele aspektów wyglądu mamy spory wpływ. Jędrna pupa to cel, do którego dążą zarówno kobiety, jak i mężczyźni, choć panie oprócz tego starają się osiągnąć okrągłe i uniesione pośladki, natomiast panowie skupiają się także na tym, aby były one także zarysowane i twarde. Budowa i wygląd tej części ciała zależy od genetyki, ale także diety, wykonywanych ćwiczeń i stylu życia, np. od siedzącej pracy. Choć nie da się całkowicie zmienić anatomii pośladków, można nad nimi pracować tak, aby uzyskać zadowalający nas efekt. Jak to osiągnąć? Stawiając na zdrową dietę, wzmocnienie mięśni i ujędrnienie skóry. Mocne mięśnie w tej okolicy zapewnią nam nie tylko atrakcyjną pupę, ale także korzyści zdrowotne pomogą utrzymać prawidłową postawę, będą wsparciem dla kręgosłupa i zapobiegną kontuzjom. Nadchodząca wiosna zdaje się być idealnym czasem, aby zadbać o wygląd pupy – mamy więcej energii i chętniej ćwiczymy. To też dobry czas, aby wykonać zabiegi, których efekty będą widoczne w sezonie urlopowym, czyli wtedy, kiedy odsłaniamy trochę więcej ciała. Co więc powinniśmy zrobić, aby cieszyć się pięknymi pośladkami?

Po pierwsze – pomoc profesjonalistów

Praca nad pośladkami jest wyjątkowo trudna – na efekty ćwiczeń i diety musimy poczekać przynajmniej kilka miesięcy. Miejsce to określa się często mianem newralgicznego oznacza to, że nierzadko trudniej jest wypracować jędrną pupę niż np. wyszczuplić nogi. W takiej sytuacji warto rozważyć indywidualne plany terapeutyczne. Specjaliści  komponują spersonalizowane terapie skupiające się na osiągnięciu ściśle określonych celów. Profesjonaliści mogą ułożyć plan, który pozwoli Ci:

  • podnieść pośladki,
  • wzmocnić mięśnie i ewentualnie je rozbudować,
  • zmniejszyć obwód pupy i usunąć niechcianą tkankę tłuszczową,
  • poprawić jakość skóry – jej jędrność i napięcie,
  • zredukować cellulit,
  • zaokrąglić pośladki,
  • zmniejszyć rozstępy.

Specjaliści , po przeprowadzeniu szczegółowego wywiadu, komponują kompleksowy plan terapeutyczny skrojony na miarę Twoich potrzeb, biorąc pod uwagę stan Twojego zdrowia, sylwetkę, wiek i oczekiwania. Powstały plan terapii określa liczbę, częstotliwość oraz parametry poszczególnych zabiegów, a ich efekty są regularnie monitorowane. Rozwiązania, które są często wykorzystywane w terapiach wyszczuplających, modelujących i ujędrniających pośladki to:

Urządzenie redukujące tkanki tłuszczowe i cellulit wykorzystuje opatentowane fale, które działają na wybrany obszar ciała, przekazując skoncentrowaną energię do warstw podskórnych dzięki dwóm nowatorskim głowicom. Głowica płytkiego działania nagrzewa bardziej zewnętrzne warstwy skóry, rozpuszczając włóknisty kolagen i stymulując produkcję nowego. Przekłada się na to ujędrnienie oraz zagęszczenie skóry i redukcję cellulitu. Głowica głębokiego działania wysyła fale do głębszych warstw skóry, powodując lipolizę, czyli trwałe zniszczenie komórek tłuszczowych, które następnie są naturalnie usuwane z organizmu. Dzięki temu możliwe jest wyszczuplenie i wymodelowanie pupy, zmniejszenie jej obwodu oraz zmniejszenie bardziej zaawansowanego cellulitu.

Platforma zabiegowa do masażu podciśnieniowego zmniejszająca cellulit. Skuteczność zabiegu opiera się na opatentowanym procesie zabiegowym bazującym na wytworzeniu pulsacyjnego podciśnienia, dzięki czemu skóra jest intensywnie masowana przez głowicę wyposażoną w zmotoryzowaną klapkę i rolkę. Mechanicznie stymulowane komórki skóry zostają pobudzone do regeneracji i zaczynają naturalną produkcję kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego, odpowiedzialnych za jędrność skóry. Ten innowacyjny i bezinwazyjny masaż przyczynia się także do zmniejszenia objętości komórek tłuszczowych i redukcji cellulitu.

Platforma zabiegowa wykorzystująca falę uderzeniową. Rozwiązanie to jest oparte na innowacyjnym połączeniu działania fali akustycznej i wibracyjnej. Fala akustyczna o wysokiej mocy emitowana przez głowicę platformy wprowadza tkanki skóry oraz tkankę tłuszczową w harmoniczne drgania. Dzięki drganiom następuje zmniejszenie objętości komórek tłuszczowych oraz zwiększenie elastyczności tkanki łącznej, z której zbudowane są przegrody szeregujące komórki tłuszczowe. Efektem jest zmniejszenie obwodów obszaru zabiegowego oraz wygładzenie skóry i zmniejszenie cellulitu dzięki równomiernemu uszeregowaniu komórek tłuszczowych w przegrodach. Pośladki stają się szczuplejsze, a skóra jędrna i gładka. Fala wibracyjna dodatkowo rozluźnia mięśnie, poprawia mikrokrążenie, pobudza procesy metaboliczne i stymuluje układ limfatyczny, co daje efekt drenażu miejsca poddawanego zabiegowi. Obrzęki znikają, a koloryt skóry znacznie się poprawia.

Urządzenie do modelowania bazujące na bezinwazyjnej technologii połączenia fali ultradźwiękowej o działaniu poprzecznym (tzw. zimnym) i podłużnym (tzw. ciepłym) oraz fali radiowej unipolarnej. Działanie zimnych i ciepłych fal ultradźwiękowych powoduje zmianę ciśnienia i temperatury w tkankach. W efekcie komórki tłuszczowe zostają uszkodzone, bezpowrotnie zniszczone i naturalnie wydalone przez organizm. Objętość tkanki tłuszczowej w obszarze poddanym terapii ulega zmniejszeniu, a pośladki zostają wyszczuplone i wymodelowane. Fala radiowa unipolarna stopniowo i bezpiecznie podwyższa temperaturę tkanek i włókien kolagenowych do temperatury 40-45 stopni Celsjusza. Prowadzi to do skrócenia istniejących włókien kolagenowych i pobudzenia fibroblastów do syntezy nowego kolagenu. W efekcie zauważalna jest poprawa jędrności, gęstości i elastyczności skóry pośladków.

Platforma oparta na przełomowej i bezinwazyjnej technologii skoncentrowanej stymulacji magnetycznej, która wywołuje bardzo silne skurcze mięśni o dużej częstotliwości. W trakcie zabiegu zwiększona zostaje objętość włókien mięśniowych (hipertrofia) oraz ich liczba (hiperplazja). Podczas supramaksymalnego napięcia mięśni dochodzi do ich rozbudowy i wzmocnienia. Zabieg ten w ramach planów terapeutycznych często jest łączony z innymi zabiegami mającymi na celu redukcję tkanki tłuszczowej. Wówczas dzięki podwójnemu działaniu zarysowane mięśnie są lepiej widoczne, gdyż otaczające je tkanka tłuszczowa zostaje zmniejszona.

Powyższe technologie sprawdzą się doskonale w zakresie redukcji tkanki tłuszczowej, zmniejszenia obwodu i ujędrniania pośladków czy wzmocnienia ich mięśni. 

Redukcja rozstępów

Rozstępy na pośladkach dotyczą szczególnie kobiet, choć występują także u mężczyzn. Pojawiają się zazwyczaj w okresie dojrzewania, w czasie ciąży lub jako konsekwencja nagłych zmiana wagi ciała. Jednym z najskuteczniejszych sposobów na ich redukcję jest laseroterapia. Do leczenia rozstępów wykorzystuje się dwa rodzaje laserów: nieablacyjne i ablacyjne. Celem terapii jest odbudowa zniszczonej struktury tkanek poprzez zastąpienie uszkodzonych komórek nowymi, zdrowymi i stymulowanie fibroblastów do produkcji nowych włókien kolagenu. W przypadku terapii laserem nieablacyjnym, pikosekundowym celem jest wywołanie kontrolowanych głębokich mikrouszkodzeń termicznych w strukturach wewnętrznych skóry właściwej, przy jednoczesnym zachowaniu nienaruszonego naskórka. Wiązka lasera nieablacyjnego operuje w technice frakcyjnej, co oznacza, że uszkodzenia są selektywne, a wiec są one otoczone przez obszary nienaruszonych przez lasera tkanek. W przeciwieństwie do działania lasera ablacyjnego, nie dochodzi do tak silnego podgrzania wody w tkankach, aby nastąpiło ich odparowanie. Jednak temperatura wytworzona przez laser nieablacyjny jest na tyle wysoka, że dochodzi do podgrzania wody znajdującej się w komórkach, co prowadzi do wybiórczej denaturacji białek, czyli nieodwracalnego ich uszkodzenia. Kolagen, będący głównym budulcem każdej blizny, w tym rozstępów, obkurcza się, dochodzi też do stymulacji fibroblastów, które odpowiedzialne są za wytwarzanie nowego kolagenu. Ten proces nazywany jest remodellingiem kolagenu. Mikrouszkodzenia termiczne zapoczątkowują procesy autoregeneracji skóry, które przebiegają szybciej, dzięki temu, że otoczone są one nienaruszonymi przez laser obszarami skóry aktywnie uczestniczącymi w procesie gojenia. Następuje resurfacing naskórka, zmniejszenie widoczności rozstepów i poprawa kolorytu obszaru zabiegowego. Zaletą zastosowania lasera nieablacyjnego jest krótsza rekonwalescencja, dzięki temu, że w czasie zabiegu nie dochodzi do uszkodzenia naskórka,  więc nie ma widocznych ranek i nie powstają strupki. Obrzęk, tkliwość obszaru zabiegowego, zaczerwienienie, uczucie pieczenia to skutki uboczne zabiegu, które ustępują szybciej niż te po laserze ablacyjnym. 

Drugą metodą laserowego leczenia rozstępów jest zastosowanie frakcyjnego lasera ablacyjnego, którego wiązka podgrzewa tkanki na tyle mocno, że dochodzi do odparowania kolumn skóry i naskórka. Bezpośrednio po zabiegu w obszarze poddanym laseroterapii widoczne są punkciki w miejscach, w których wiązka lasera doprowadziła powstania mikrokanalików w wyniku koagulacji tkanek. Uszkodzenie skóry jest kontrolowane i bardzo precyzyjne, dzięki czemu intensywność zabiegu może być regulowana. Mikrouszkodzenia inicjują procesy regeneracji, odparowane komórki skóry są zastępowane przez nowe, syntetyzuje się też nowy kolagen. W porównaniu do rekonwalescencji po zabiegu laserem nieablacyjnym, gojenie obszaru zabiegowego i powrót do codziennych czynności trwa dłużej i może być bardziej uciążliwe dla Pacjenta, ponieważ uszkodzeniu uległ również naskórek. Ze względu na większą intensywność i inwazyjność zabiegu, remodelling skóry jest głębszy, a efekty mogą być bardziej spektakularne niż w przypadku lasera nieablacyjnego. Rozstępy stają się mniej widoczne, a ich kolor upodabnia się do koloru otaczającej ich skóry. Zabiegi zarówno laserem ablacyjnym, jak i nieablacyjnym należy wykonać w serii. Dobór technologii, parametrów, liczbę i częstotliwość zabiegów dobiera lekarz.        

Rozstępy na pośladkach można również redukować stosując technologię mezoterapii mikroigłowej.

Poprawa kondycji skóry dzieki mikronakłuwaniu

Skóra pośladków nie różni się niczym od skóry na innych partiach ciała, przez co mogą pojawić się na niej problemy takie jak przebarwienia, niejednolity koloryt, utrata jędrności czy rozstępy. Jak je rozwiązać? Odpowiedzią może być zabieg mezoterapii mikroigłowa. Mechanizm działania tej terapii opiera się na wykonywaniu bardzo dużej liczby mikronakłuć (do 1920 ukłuć na sekundę) oraz jednoczesnej aplikacji składników aktywnych w postaci dedykowanego zabiegowi koktajlowi. Mikronakłucia inicjują naturalną zdolność skóry do regeneracji i remodellingu w wyniku jej kontrolowanego uszkodzenia. W efekcie komórki skóry wydzielają czynniki wzrostu, dzięki którym powstaje nowy kolagen, elastyna i kwas hialuronowy. Aplikowane w czasie zabiegu substancje aktywne wnikają w głąb skóry, przez co ich działanie zostaje zintensyfikowane. Rezultatem zabiegu jest więc wygładzenie skóry, jej odżywienie, uelastycznienie, rozjaśnienie i poprawa kolorytu oraz zmniejszenie widoczności rozstępów.

Redukcja nadmiernego owłosienia

Owłosienie pupy może dotyczyć zarówno przestrzeni międzypośladkowej, jak i samej skóry pośladków. Najskuteczniejszym sposobem na trwałe pozbycie się niechcianego owłosienia jest laseroterapia. Fale lasera niszczą struktury anatomiczne w obrębie włosa, prowadząc do zniszczenia cebulek włosowych, które są w fazie wzrostu. Laser usuwa zbędne owłosienie niezależnie od jego koloru (oprócz włosów białych i siwych) i karnacji osoby poddawanej zabiegowi, przy czym jest technologią bezpieczną i precyzyjną. System chłodzenia skóry oraz tryb pracy podnoszą komfort zabiegu. Po serii zabiegów skóra zostaje pozbawiona niechcianego owłosienia, a problem podrażnień po goleniu czy wrastających włosów przestaje Cię dotyczyć.

Specjaliści, opierając się na swojej wiedzy i doświadczeniu, opracowują plan terapii indywidualnie do każdego Pacjenta w sposób odpowiedzialny i uczciwy tak, aby pomóc uzyskać wymarzone efekty. Jest to możliwe dzięki trafnym rozpoznawaniu potrzeb Pacjenta i monitorowaniu rezultatów terapii, personalizacji zabiegów oraz łączeniu technologii w celu uzyskania synergii efektów.

Ćwiczenia siłowe

Na wygląd pośladków mają wpływ trzy mięśnie (mięsień pośladkowy wielki, średni i mały) oraz otaczające je tkanka tłuszczowa. Jędrność, twardość i uniesienie pupy zależy więc od tego, jak duże i rozbudowane będą jej mięśnie w stosunku do tkanki tłuszczowej. Odpowiednie ćwiczenia nakierowane na angażowanie mięśni pośladków są więc naszym sprzymierzeńcem w walce o piękną pupę. Trenerzy personalni podkreślają, że skuteczny trening modelujący pośladki powinien obejmować ćwiczenia takie jak przysiady, mostowanie (unoszenie bioder z pozycji leżącej z ugiętymi kolanami), wykroki w przód czy unoszenie nóg w klęku podpartym. Jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z aktywnością fizyczną, wykonuj trening pośladków 2 razy w tygodniu, Jeśli uprawiasz sport na co dzień, możesz trenować siłowo maksimum 4 razy w tygodniu, dostosowując liczbę powtórzeń i serii do swoich możliwości. Pamiętaj, że poprawna technika wykonywania ćwiczeń jest bardzo istotna aby ją osiągnąć, zapoznaj się z filmami instruktażowymi dostępnymi w Internecie lub skorzystaj z pomocy trenera personalnego.

Ćwiczenia aerobowe i cardio

Mięśnie zbudowane dzięki ćwiczeniom siłowym nie będą zarysowane, jeśli otacza je zbyt dużo tkanki tłuszczowej. Problem ten uwidacznia się szczególnie u kobiet, ponieważ na ich pośladkach z tkanką tłuszczową związany jest cellulit. Jednak dzięki ćwiczeniom aerobowym i cardio jesteśmy w stanie wyszczuplić, ujędrnić i zarysować kształt pupy. Na czym polegają te rodzaje aktywności? Trening aerobowy wykonuje się przy 65% tętna maksymalnego, przez 30 do 60 minut, jego intensywność jest więc niska. Trening cardio cechuje się średnią intensywnością i wykonywany jest w przedziale 70-80% maksymalnego tętna. Zazwyczaj trwa około 20 minut. Oba rodzaje treningów warto zaimplementować w dni, w które nie wykonujemy ćwiczeń siłowych. Tak naprawdę każda aktywność może mieć charakter aerobowy lub cardio – zależy to od stopnia wytrenowania, kondycji, wieku i intensywności wykonywanej czynności. Warto więc rozważyć aktywności takie jak jazda na rowerze, bieganie, chodzenie, pływanie, taniec i zajęcia w grupach, aby wybrać te, które sprawiają nam przyjemność.

Dieta

Choć dieta na piękne pośladki nie istnieje i nie da się zredukować tłuszczu tylko na wybranej części ciała, to, co spożywamy, ma niewątpliwy wpływ na wygląd i kondycję pośladków. Pamiętajmy, że nawet najpiękniej wyrzeźbione mięśnie pupy nie zadowolą nas, jeśli będą ukryte pod zbyt dużą warstwą tkanki tłuszczowej. Aktywność fizyczna jest bardzo ważna, jeśli jednak Twój problem polega na nadprogramowych kilogramach, które pogarszają wygląd Twojej pupy, częścią rozwiązania jest modyfikacja diety. Jeśli dotyczy Cię nadwaga lub otyłość, dobrą opcją może być skorzystanie z pomocy dietetyka. Możesz jednak wprowadzić zmiany w swoim jadłospisie samodzielnie – najważniejsze, aby zrobić to odpowiedzialnie. Zapomnij o dietach cud, dietach gwiazd, i głodówkach i skup się na racjonalnym, pełnowartościowym odżywianiu. Twoim celem powinno być osiągnięcie prawidłowego BMI. Zrezygnuj więc z wysokoprzetworzonego jedzenia, fast foodów i nadmiaru cukru w diecie. Wyznacz sobie 4-5 posiłków dziennie i jedz je regularnie, starając się w międzyczasie nie jeść dodatkowych przekąsek. Nie jedz w biegu, a posiłki planuj z wyprzedzeniem. Zakupy rób z wcześniej sporządzoną listą, aby uniknąć kupowania niezdrowych produktów. Zapoznaj się z piramidą prawidłowego żywienia i nie zapomnij o nawodnieniu – 2-3 litry wody dziennie to absolutne minimum.

Dobre nawyki

Powyższe wytyczne stanowią podstawę w walce o piękną i jędrną pupę, jeśli jednak chcesz zobaczyć rezultaty jeszcze szybciej i utrzymać je dłużej, warto wprowadzić do swojego życia kilka pożytecznych nawyków. Zamiast windy zawsze wybieraj schody – pokonywanie stopni to nie tylko świetny trening cardio, ale także sposób na wymodelowanie i podniesienie pośladków. Jeśli masz taką możliwość, spaceruj, zamiast jeździć samochodem lub transportem publicznym. Aby zadbać o piękną skórę bez cellulitu, rozważ szczotkowanie na sucho (nie tylko pośladków, ale całego ciała) i wykonuj regularne peelingi i masaże. Nie zapomnij także o nawilżaniu skóry. Jeśli masz pracę siedzącą, pamiętaj o regularnych przerwach – minimum 5 minut na godzinę pracy. W tym czasie warto się rozciągnąć lub wykonać krótką serię ćwiczeń na pośladki. Wykonując codzienne czynności, a także siedząc, naprzemiennie zaciskaj i rozluźniaj mięśnie pośladków. Z czasem wejdzie Ci to w nawyk, a Twoja pupa zdecydowanie na tym skorzysta.

Uzyskanie i utrzymanie jędrnych pośladków to niełatwe zadanie, lecz całkowicie realne, jeśli wprowadzisz do swojego życia kilka zmian. Zdrowe odżywianie, ćwiczenia na pośladki i pielęgnacja ich skóry to podstawa. Można także wspomóc się profesjonalnymi rozwiązaniami modelującymi, wyszczuplającymi i ujędrniającymi pośladki, jak również zabiegami poprawiającymi kondycję skóry.


Umów wizytę


Wyślij wiadomość
TOP