5 best
22/09/2021

5 best

Jesień to idealna pora na to, aby zadbać o skórę po okresie letnim. Rozkoszowanie się promieniami słońca, kąpiele w morskiej lub chlorowanej wodzie, spacery w wietrzne dni, choć są tymi aktywnościami, które w lecie kochamy, mogą też negatywnie wpływać na kondycję skóry. Niestety często wraz z nadejściem jesieni zauważamy, że z wakacji przywieźliśmy niechciane pamiątki – przesuszoną i odwodnioną cerę, przebarwienia, popękane naczynka, krostki i wypryski czy drobne zmarszczki spowodowane fotostarzeniem. Po okresie letnim cera często traci na elastyczności, jej koloryt jest nierówny i zauważamy jej wzmożone przetłuszczanie. Istnieją zabiegi, na które zarówno kobiety, jak i mężczyźni, decydują się najczęściej jesienią i zimą, aby zregenerować skórę zmęczoną wakacyjnymi przygodami. Okres jesienno-zimowy, kiedy promieniowanie ultrafioletowe nie jest tak silne jak latem, to może być dobry czas na wykonanie serii zabiegów, których celem jest długotrwałe zregenerowanie cery. Przedstawiamy najpopularniejsze i najskuteczniejsze rozwiązania, które sprawią, że Twoja cera odzyska blask, nawilżenie, elastyczność i jednolity koloryt. Wybór najlepszego rozwiązania zależy od wielu czynników, m. in. od wieku, stanu skóry, potrzeb cery i oczekiwań Pacjenta, zatem decyzję o terapii najlepiej podjąć po konsultacji w gabinecie dermatologa lub kosmetologa. 

Jak zregenerować skórę po lecie?

  • Mezoterapia igłowa

Jest to popularna i sktueczna metoda regeneracji skóry po okresie letnim, ponieważ pozwala na dostarczenie skórze dokładnie tych substancji odżywczych, których najbardziej jej brakuje. Lekarz wykonujący zabieg zaproponuje preparat, który będzie najlepiej odpowiadał potrzebom cery i który będzie zawierał silnie działające składniki aktywne, tj.  kwas hialuronowy, który nawilża i ujędrnia cerę przesuszoną od słońca, a także wygładza drobne zmarszczki, powstałe na skutek promieniowania UV; witaminy A, C i E, dzięki którym twarz staje się odmłodzona i promienna; czy też antyoksydanty, które „wymiatają” ze skóry wolne rodniki powstałe na skutek negatywnego działania słońca i zanieczyszczeń. Mezoterapia przyczynia się także do poprawy krążenia, redukcji cieni pod oczami i zwiększenia napięcia skóry, ale także stymuluje skórę do samodzielnej regeneracji na dwa sposoby. Po pierwsze, dzięki nakłuwaniu cienką igłą, skóra zostaje pobudzona do autoregeneracji w efekcie ogniskowego gojenia się skóry. Po drugie, substancje aktywne wnikają w głąb skóry, odżywiając ją od wewnątrz. Sam zabieg mezoterapii igłowej to tylko zapoczątkowanie procesu regeneracji skóry, ponieważ nakłuwanie skóry i podane substancje aktywne inicjują, trwający przez kilka kolejnych tygodni, etap zwiększonej produkcji elastyny i kolagenu odpowiedzialnych za młodzieńczy i świeży wygląd twarzy.   

  • Osocze bogatopłytkowe

Osocze bogatopłytkowe, podawane w skórę metodą iniekcji, to jedna z najbardziej naturalnych metod regeneracji i odświeżenia cery po lecie. Tego rodzaju zabieg sprawdza się u osób, których skóra twarzy i dekoltu po okresie letnim jest przesuszona, poszarzała i wiotka, a także u tych, u których słońce wpłynęło negatywnie na koloryt cery. Osocze odwirowywane jest bezpośrednio z krwi Pacjenta i nie zawiera żadnych dodatkowych substancji, co sprawia, że zabieg jest całkowicie autologiczny i nie powoduje uczuleń. Osocze, dzięki zastosowaniu odpowiedniej wirówki, jest naprawdę “bogate w płytki” – zawiera wysoką ilość płytek i minimalną ilość czerwonych krwinek, co gwarantuje wysoką skuteczność działania. Osocze bogatopłytkowe stymuluje fibroblasty do produkcji kolagenu i elastyny, a czynniki wzrostu naturalnie pobudzają komórki skóry do odnowy. Co więcej, udowodniono, że  wyniku podawania osocza tworzą się sieci nowych naczyń krwionośnych w głębokich warstwach skóry. Jedną z głównych zalet zabiegu jest fakt, że podane osocze bogatopłytkowe „uczy” skórę samodzielnej regeneracji oraz odbudowuje macierz pozakomórkową. W wyniku zabiegu zmarszczki są spłycone, koloryt jest wyrównany, a elastyczność, gęstość i struktura skóry ulegają znacznej poprawie. Jest to zabieg stworzony dla zwolenników naturalnych metod, a także dla alergików.

  • Zabieg mezoterapii restrukturyzującej z wykorzystaniem preparatów high tech

Preparaty high-tech opracowane są na bazie lekko usieciowanego kwasu hialuronowego. Jest to zabieg dla osób oczekujących natychmiastowych, ale też długotrwałych efektów. Sprawdzi się przede wszystkim u osób, którym lato pozostawiło niechcianą pamiątkę w postaci wysuszonej, zwiotczałej i poszarzałej cery. Zabieg wykonywany techniką mezoterapii, to doskonały sposób na głębokie nawilżenie, regenerację oraz ujędrnienie skóry twarzy, szyi, dłoni i dekoltu. Skuteczność i wysoki poziom bezpieczeństwa zabiegu wynika m. in. z faktu, że kwas hialuronowy jest naturalnie obecny w skórze człowieka, a podając go, uzupełniamy jego niedobory, które występują w konsekwencji starzenia się skóry. Efekty zabiegu z wykorzystaniem kwasu hialuronowego są widoczne od razu, a ze względu na usieciowanie substancji, utrzymują się dłużej, nawet do 9 miesięcy.

  • Stymulatory tkankowe

Jest to optymalny zabieg na jesień, ponieważ został stworzony przede wszystkim po to, aby zniwelować pogorszenie stanu cery w związku z działaniem czynników zewnętrznych takich jak wiatr, słona woda i słońce. Sprawdzi się więc przede wszystkim u osób, których cera po okresie letnim utraciła nawilżenie, elastyczność i blask. Istnieją stymulatory tkankowe naturalnego pochodzenia, które zapewniają widoczny, choć naturalny efekt liftingujący. Zabieg ma na celu spłycenie zmarszczek, zagęszczenie skóry, niwelowanie cieni pod oczami, ma działanie antyoksydacyjne (a więc spowalnia proces starzenia się skóry) oraz wzmacnia naczynia krwionośne, poprawiając tym samym koloryt cery. Polinukleotydy zawarte w preparacie zatrzymują w skórze wodę, prowadząc do jej maksymalnego nawilżenia. Dzięki biostymulacji skóry jej komórki regenerują się długo po zakończeniu zabiegu, ponieważ zabieg inicjuje proces wytwarzania się w skórze naturalnego kolagenu typu pierwszego, elastyny, białka i glikoprotein. Zabieg wykonuje się metodą mezoterapii, czyli wstrzykiwania preparatu w głąb skóry. Skuteczność zabiegu została potwierdzona naukowo.

  • Iniekcyjne zabiegi dogłębnie nawilżające 

Wykonanie profesjonalnych zabiegów dogłębnie nawilżających jest ważne szczególnie po okresie letnim, gdy skóra na twarzy jest przesuszona przez promieniowanie UV, morską wodę i wiatr. Istotne jest dobre rozpoznanie potrzeb skóry i wykorzystanie odpowiednich preparatów. Można zastosować zabiegi bazujące na połączeniu usieciowanego i nieusieciowanego kwasu hialuronowego, wzbogacone aminokwasami, peptydami czy zawierające domieszkę hydroksyapatytu wapnia, co znacznie wpływa na trwałość rezultatów. Dzięki wyjątkowej kompozycji składników zabiegi iniekcyjne pozwalają na uzyskanie świetnych efektów nawilżających.

  • Peelingi chemiczne

Peelingi chemiczne mają na celu usunięcie warstwy rogowej naskórka poprzez jej penetrację odpowiednio dobranym kwasem. Wraz z nadejściem jesieni peelingi chemiczne cieszą się szczególnie dużą popularnością wśród osób, które po okresie letnim zauważają u siebie przebarwienia posłoneczne i melasmę, a także wśród osób z trądzikiem pospolitym, którego objawy często nasilają się z końcem lata. Peelingi z kwasem glikolowym oraz z kwasem mlekowym mają na celu wyrównanie kolorytu cery i rozjaśnienie przebarwień. W leczeniu trądziku specjaliści proponują różne typy peelingów, dostosowane do zaawansowania zmian skórnych. Dzięki efektowi kontrolowanego złuszczania naskórka i intensywnie działającym składnikom aktywnym peelingi chemiczne zwężają rozszerzone pory, zwalczają zaskórniki i redukują przetłuszczanie się cery, dogłębnie ją oczyszczając. To jednak nie wszystkie pozytywne efekty działania peelingów chemicznych – dzięki temu, że penetrują one skórę na różnych poziomach, pobudzają ją do regeneracji i odbudowy, sprzyjając nawilżeniu cery suchej i niwelując drobne zmarszczki.

  • Mikrodermabrazja wodna

Kombinacja dogłębnego oczyszczenia skóry wraz z aplikacją dobranych do potrzeb cery pielęgnacyjnych składników aktywnych to rozwiązanie, które przywraca skórze blask, elastyczność i zdrowy wygląd, a zatem może, a wręcz powinno być wykonywane regularnie niezależnie od pory roku. Jednak jesienią, kiedy skóra ma nierówny koloryt, stała się problematyczna przez zwiększone wydzielanie sebum lub jest szorstka i przesuszona, dobrym rozwiązaniem może być zabieg mikrodermabrazji wodnej. To bezinwazyjny peeling wodny, dzięki któremu skóra w 3-etapowym procesie dogłębnego oczyszczania zostaje pozbawiona sebum, zaskórników i zanieczyszczeń, a rogowa warstwa naskórka zostaje złuszczona. Po dokładnym oczyszczeniu cery następuje faza infuzji, która ma na celu nasycenie skóry substancjami antyoksydacyjnymi, rozjaśniającymi, rewitalizującymi i kojącymi zawartymi w wysokoskoncentrowanych preparatach dobieranych do potrzeb Pacjenta. Rezultaty zabiegu są widoczne natychmiast –  skóra jest pięknie rozświetlona i odświeżona, przebarwienia są rozjaśnione, a niedoskonałości zniwelowane. Dodatkowo cerze przywrócony jest odpowiedni poziom nawilżenia, dzięki czemu staje się elastyczna, sprężysta i ujędrniona, a pierwsze zmarszczki stają się mniej widoczne.

  • Laser pikosekundowy

Laseroterapia, znana w medycynie od dawna, ma wiele zastosowań, które doceniamy szczególnie jesienią. Wraz z końcem okresu letniego osoby chorujące na trądzik zauważają pogorszenie stanu cery. Wypryski i zaskórniki często pojawiają się także u osób, które na co dzień cieszą się dobrą kondycją skóry twarzy. Z pomocą lasera pikosekundowego można w łatwy sposób pozbyć się niedoskonałości na twarzy. Wiązka światła lasera usuwa gruczoły łojowe, zalegające w nich sebum i zanieczyszczenia. Laseroterapia przyczynia się także do poprawy kolorytu cery poprzez usunięcie niechcianego pigmentu, który powoduje zmiany barwnikowe skóry. Z tego względu po okresie letnim jest ona polecana szczególnie osobom, u których w czasie wakacji wystąpiły przebarwienia i melasma. Zastosowanie lasera pikosekundowego prowadzi także do głębokiej przebudowy skóry, dzięki czemu cera odzyskuje napięcie, elastyczność i blask.

  • Zabieg laserowego usuwania naczynek

Każda osoba, u której występują rozszerzone, popękane naczynka wie, że ten problem nasila się latem. To właśnie słońce i wysoka temperatura przyczyniają się do powstawania nieestetycznych „pajączków”, zarówno na ciele, jak i na twarzy. Zabieg laserowego usuwania naczynek to świetne rozwiązanie z powodzeniem stosowane w leczeniu zmian naczyniowych, ponieważ niweluje zarówno pojedyncze, jak i rozległe rozszerzone naczynka szybko, precyzyjnie i bezpiecznie. Rozszerzone naczynie zostaje zniszczone przez wiązkę lasera, a następnie naturalnie wchłonięte przez organizm. To jednak nie wszystko, ponieważ laser jest urządzeniem wszechstronnym – pozwala także na usunięcie problemów pigmentacyjnych i rewitalizację skóry. Z tego względu cieszy się dużą popularnością wśród osób, które po okresie urlopowym dostrzegają u siebie przebarwienia oraz pogorszenie się ogólnej kondycji cery. Dzięki laseroterapii Pacjenci mogą liczyć na wyrównanie kolorytu cery oraz rozjaśnienie, uelastycznienie i rewitalizację skóry.

Sprawdź również, jak pozbyć się przebarwień po lecie. Więcej na ten temat przeczytasz na naszym blogu! 


Umów wizytę


Wyślij wiadomość
TOP