
Poznaj 5 zabiegów, które są chętnie wybierane przez mężczyzn!
Mężczyźni decydują się na rozwiązania proponowane przez lekarzy medycyny estetycznej oraz kosmetologów coraz częściej i coraz chętniej, a zabiegi dedykowane mężczyznom przestają być tematem tabu. Dbanie o schludny i atrakcyjny wygląd nie jest już domeną wyłącznie kobiet – i słusznie – mężczyźni również pragną czuć się dobrze we własnym ciele i chcą pokazać się z jak najlepszej strony, nie tylko w życiu prywatnym, ale także zawodowym. Nie od dziś wiadomo, że najważniejsi i najbardziej wpływowi światowi politycy, przedsiębiorcy czy znani aktorzy odwiedzają kliniki medycyny estetycznej w celu poprawy swojego wyglądu. Na szczęście medycyna estetyczna i kosmetologia mają do zaoferowania mężczyznom równie dużo, co kobietom – u obu płci stosuje się właściwie te same zabiegi, z tą różnicą, że w przypadku panów bierze się pod uwagę ich budowę ciała, twarzy i cechy charakterystyczne skóry, a także tryb życia oraz celuje się w efekty mające podkreślić męskie cechy wyglądu. Zmarszczki, zbyt wąska linia żuchwy, łysienie, niechciane owłosienie, słabo zarysowane mięśnie, nadmierne pocenie – to najczęstsze problemy, które panowie pragną wyeliminować. Jakie zabiegi mężczyźni wybierają najchętniej? Zdecydowanie te skuteczne, dające szybki i naturalny efekt, jak również pozwalające natychmiast wrócić do codziennych czynności. Jeśli chcecie poznać top 5 zabiegów najczęściej wykonywanych u mężczyzn, zapraszamy do dalszej lektury.
1. Wypełnianie i modelowanie kwasem hialuronowym to jeden z ulubionych przez mężczyzn zabiegów wykonywanych w gabinetach medycyny estetycznej. Dlaczego? Podczas jednej krótkiej sesji można wyraźnie, choć bez efektu sztuczności, nadać twarzy bardziej męskiego wyglądu i zniwelować objawy zmęczenia czy upływającego czasu. Odpowiednie podanie kwasu hialuronowego (naturalnego wypełniacza) pozwala wymodelować rysy twarzy poprzez zaakcentowanie żuchwy i okolicy jarzmowej, poszerzenie brody, a także poprzez zarysowanie łuku brwiowego. Cechy te są kojarzone z męskim wyglądem i świadczą o wysokim poziomie testosteronu, dlatego są tak chętnie podkreślane przez panów. Jednak kwas hialuronowy ma o wiele więcej zastosowań – za jego pomocą można wygładzić bruzdy nosowo-wargowe, które nadają twarzy smutnego i zmęczonego wyglądu, a także zredukować sińce pod oczami i ujędrnić skórę. Możliwe jest także modelowanie nosa, w tym np. zredukowanie niewielkiego garba czy wypełnienie ubytków, powstałych np. w czasie urazu. Efekty są zauważalne, lecz subtelne – dzięki wypełnieniu kwasem hialuronowym twarz nabiera bardziej męskiego charakteru, zyskując jednocześnie bardziej wypoczęty, zrelaksowany i odmłodzony wygląd. Rezultaty widoczne są od razu i utrzymują się do 6-24 miesięcy. Jeśli jest taka potrzeba, zabieg można powtórzyć.
2. Depilacja laserem to sposób na skuteczne pozbycie się nadmiernego lub niechcianego owłosienia. Panowie najchętniej depilują pachy, klatkę piersiową, okolice intymne, ramiona i plecy, choć zabieg można wykonać na każdej części ciała. Dbanie o gładką skórę przestaje być domeną tylko kobiet – mężczyźni również pragną szybkich i skutecznych rozwiązań w tym zakresie. Dużą popularnością cieszy się wyrównywanie linii zarostu na twarzy – zabieg pozwala idealnie podkreślić brodę i uniknąć nieestetycznych podrażnień i wrastających włosków. Depilacja laserowa jest też często wybierana przez niektórych sportowców, dla których gładka skóra to wymóg, a nieustanne usuwanie włosków tradycyjnymi metodami staje się zbyt męczące i czasochłonne. Fotoepliacja daje świetne i trwałe rezultaty w przypadku każdego fototypu, rodzaju i niemalże każdego koloru włosów (oprócz białych i siwych). Jest to metoda bezpieczna, komfortowa, ale przede wszystkim skuteczna – to właśnie dlatego jest tak chętnie wybierana przez mężczyzn, którzy zwracają coraz większą uwagę na owłosienie swojego ciała i twarzy. Efekty widoczne są po 6-8 zabiegach, które wykonuje się w odstępach co 4 tygodnie w obrębie twarzy oraz w odstępach 6-8 tygodni w przypadku pozostałych obszarów.
3. Mezoterapia igłowa skóry głowy jest wybierana przez panów marzących o zdrowych, gęstych włosach, bez zakoli i przerzedzeń. Decydują się na nią szczególnie mężczyźni, dla których domowa pielęgnacja mająca na celu poprawę kondycji włosów i skóry głowy – często zbyt czasochłonna i skomplikowana – nie przynosi zadowalających rezultatów. Nie od dziś wiadomo, że idealnie dopasowana, bujna fryzura jest symbolem witalności i dodaje charakteru oraz pewności siebie każdemu mężczyźnie. Mezoterapia igłowa pozwala na zagęszczenie włosów i zminimalizowanie ich wypadania, a także na pozbycie się problemów skóry głowy takich jak łupież czy nadmierne przetłuszczanie się. Po serii zabiegów nowe odrastające włosy są gęstsze, mocniejsze i grubsze, dzięki czemu każda fryzura wygląda lepiej. Jest to metoda szczególnie polecana panom walczącym z łysieniem – na tę przypadłość cierpi aż co drugi mężczyzna! Dzięki możliwości doboru indywidualnie dopasowanych mezokoktajli, czyli preparatów zawierających wyselekcjonowane składniki aktywne, mezoterapia igłowa jest jedną z podstawowych metod wspomagających leczenie łysienia. W celu uzyskania najlepszych rezultatów zaleca się wykonanie serii 4 zabiegów w odstępach ok. 2-tygodniowych, a następnie wykonanie zabiegu przypominającego raz na trzy miesiące.
4. Platforma zabiegowa do rzeźbienia i wzmacniania mięśni – to ulubione rozwiązanie mężczyzn zapracowanych, jak również tych, u których zawiodły tradycyjne sposoby osiągnięcia wymarzonej sylwetki. Te zabiegi wybierają panowie, którzy pragną wymodelować ciało oraz zbudować, wzmocnić i zarysować mięśnie szybko i skutecznie. Dzięki tej technologii możliwe jest wyrzeźbienie prawdziwych męskich ramion, z widocznym bicepsem i tricepsem, wzmocnienie i zarysowanie mięśni ud, uzyskanie „kaloryfera” na brzuchu i wymodelowanie pośladków. Dzięki możliwości wyboru trybu pracy platformy nacisk treningu może być położony na rozbudowanie mięśni, ich wzmocnienie lub połączenie tych protokołów. Mężczyźni, podobnie jak kobiety, są często zbyt zajęci i zapracowani, aby dążyć do osiągnięcia idealnej sylwetki na własną rękę, nie znaczy to jednak, że nie chcą oni cieszyć się wymarzonym ciałem. Wręcz przeciwnie – mężczyźni zwracają coraz większą uwagę na to, jak ich ciało prezentuje się zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym. Często nie mają jednak czasu lub pomysłu, jak osiągnąć pożądany wygląd. Wtedy z pomocą przychodzi – efekty mogą być widoczne już po pierwszym zabiegu, jednak najlepsze rezultaty widoczne są po 2-4 tygodniach po zakończeniu serii zabiegów.
5. Toksyna botulinowa to sprzymierzeniec panów pragnących pozbyć się niechcianych zmarszczek mimicznych. Dzięki temu, że toksyna botulinowa paraliżuje mięśnie odpowiedzialne za kurczenie się skóry, obszar skóry nad nimi wygładza się, a zmarszczki mimiczne ulegają redukcji. Jest to procedura szybka, bezpieczna i skuteczna, dlatego też cieszy się dużym powodzeniem wśród panów. Choć zmarszczki często dodają powagi i charakteru, niektóre z nich, jak np. „lwia zmarszczka” między oczami, mogą nadawać niechcianego groźnego lub zamyślonego wyrazu twarzy. Zmarszczki wokół oczu czy na czole sprawiają natomiast, że twarz wygląda na zmęczoną lub smutną. Dzięki zastosowaniu toksyny botulinowej niepożądane zmarszczki czy bruzdy ulegają wygładzeniu, a wyraz twarzy staje się bardziej zrelaksowany i pogodny.
Zabiegi anti-aging to nie jedyne zastosowanie toksyny botulinowej. Dzięki swoim właściwościom blokującym przewodnictwo nerwowo-mięśniowe w miejscu wstrzyknięcia, toksyna botulinowa używana jest również w leczeniu nadpotliwości, bruksizmu i migreny. Mężczyźni korzystają szczególnie chętnie z pierwszego wymienionego zastosowania botoksu – leczenia nadpotliwości. Panowie, w związku z różnicami biologicznymi, pocą się więcej i obficiej niż panie, a drogeryjne preparaty nie zawsze są w stanie opanować sytuację. Mężczyźni wybierają więc botoks, aby zahamować krępujące pocenie się dłoni, twarzy, pach i stóp, a rezultaty tego zabiegu znacznie podnoszą komfort życia. Efekty widoczne są od razu i utrzymują się od 4 do 6 miesięcy w przypadku redukcji zmarszczek oraz od 9 do 12 miesięcy w przypadku leczenia nadpotliwości.
Umów wizytę